Altında Sert Dalgalanma Tarihi Verildi! Gram Altında Takip Edilecek Fiyatlar da Ortaya Çıktı

Altın piyasalarında son dönemde yaşanan gelişmeler ve açıklamalar, yatırımcıları endişelendiriyor. ONS yönlü düşüşlerle birlikte altın gram fiyatında da gerilemeler gözlemleniyor. Uzmanlardan İslam Memiş’in açıklamaları, altın fiyatlarında yaşanabilecek olası gelişmelere işaret ediyor.

İSLAM MEMİŞ’TEN KRİTİK DEĞERLENDİRME

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarını değerlendirirken önemli noktalara dikkat çekiyor. ONS altının 2280 dolar seviyesine gerileyerek güçlü bir destek bulduğunu belirten Memiş, bu seviyenin altındaki bir kırılmanın düşüşleri 2200 dolara kadar taşıyabileceğini ifade ediyor.

ONS ALTIN İÇİN ÖNEMLİ SEVİYELER

Memiş’in analizlerine göre, ONS altında yaşanan kritik seviyeler şöyle:

– 2280 dolar seviyesi: Güçlü destek seviyesi, aşağı yönlü kırılması halinde 2200 dolar hedeflenebilir.
– 2195 dolar seviyesi: Gecikmeli de olsa gerçekleşmesi muhtemel olan bir düşüş seviyesi olarak öne çıkıyor.

ALTIN GRAM FİYATINDA BEKLENTİLER

İslam Memiş, gram altın fiyatları için de önemli değerlendirmelerde bulunuyor. Gram altın TL fiyatının ONS’dan olumsuz etkilendiğini ve muhtemelen 2400 lira seviyesinin altına doğru gerileme gösterebileceğini belirtiyor. Şu anda gram altının 2350-2450 TL bant aralığını takip etmek gerektiğini ifade ediyor.

SERT DALGALANMALAR BEKLENİYOR

Memiş, Mayıs ve Haziran aylarında piyasalarda sert dalgalanmaların beklenebileceğini vurgulayarak yatırımcıları bu süreçlere karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x